Pięć najlepszych kosmetyków do pielęgnacji cery trądzikowej
12:32Większość z nas przechodziła etap, kiedy nad pięknym, promiennym wyglądem cery królowały (nie)małe uprzykrzacze w postaci pryszczy i pozostałych niedoskonałości. O ile dla części osób zazwyczaj jest to okres przejściowy, związany z młodzieńczą burzą hormonów w organizmie, pozostały odsetek spotyka się z kłopotliwymi wypryskami przez wiele lat. Aby je zniwelować należy przede wszystkim zbadać przyczynę ich pojawiania się - a tych może być wiele - począwszy od nieprawidłowej diety aż do chorób mających wpływ na działanie hormonów. Dziś skupmy się na czynniku, który może mieć ogromne znaczenie, na który jednocześnie mamy wpływ. Przedstawiam Wam moje KWC - osobistą top listę produktów do codziennej pielęgnacji cery trądzikowej.
Top lista kosmetyków dla cery trądzikowej
La Roche-Posay, Effaclar K - krem do twarzy do cery tłustej i problematycznej
Prawdziwy ratunek na wszystkie niedoskonałości, znikające po kuracji w ekspresowym tempie, poznany dzięki doktorowi nauk medycznych z dziedziny dermatologii. Uwaga - początkowo lubi wysuszyć.

Skład: Aqua/Water, Isononyl Isononanoate, Propylene Glycol, Dimethicone, Aluminum Starch Octenylsuccinate, PEG-100 Stearate, Glyceryl Stearate, Salicylic Acid, Octyldodecanol, Zinc PCA, Sodium Hydroxide, Retinyl Linoleate, Ammonium Polyacryldimethyltauramide/Ammonium Polyacryloyldimethyl Taurate, Capryloyl Salicilyc Acid, Xanthan Gum, Cethyl Alcohol, Pentaerythrityl Tetra-DI-T-Butyl Hydroxyhydrocinnamate, Parfum/Fragrance
Cena: 56zł / 30ml
Cena: 56zł / 30ml
__________
Ziaja, Liście Manuka - pasta do głębokiego oczyszczania twarzy
Porządny zdzierak w formie pasty, wzmocniony ekstraktem z liści manuka oraz zieloną glinką. Obowiązkowe must have w kosmetyczce!

Substancje czynne głęboko oczyszczające:
- ekstrakt z liści Manuka o działaniu antybakteryjnym,
- ściągająco-normalizująca zielona glinka,
- aktywna baza myjąca.
Czysta i świeża skóra:
- odblokowuje pory skóry z nadmiaru sebum,
- ma delikatne właściwości ściągające i złuszczające,
- zapobiega powstawaniu zaskórników,
- przeciwdziała tworzeniu nowych niedoskonałości skóry,
- przygotowuje skórę do zabiegów pielęgnacyjnych.
Skład: Aqua (Water), Hydrated Silica, Glycerin, Polyethylene, Sodium Laurenth Sulfate, Titanium Dioxide, Cellulose Gum, Panthenol, Illite, Propylene Glycol, Leptospermum Scoparium Leaf Extract, Hydroxyethyl Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Diazolidinyl Urea, Methylparaben, Propylparaben, Parfum (Fragrance), Benzyl Salicylate, Hexyl Cinnamal, Limonene, Linalool.
Cena: 8zł / 75ml
___________
Avene, Eau Thermale - woda termalna
Doskonała alternatywa dla toniku - doskonale uelastycznia cerę, kojąc i niwelując podrażnienia.

Cena: ok. 29 zł / 150 ml, 38 zł / 300 ml
___________
Avon, Clearskin Professional - oczyszczające plastry w żelu
Stosuję zamiennie z domową maseczką peel-off żelatynową. Pomagają trzymać buzię w ryzach, oczyszczając pory z wągrów.
Oczyszczające plastry w żelu zostały oparte o technologię zgłoszona do opatentowania. Po aplikacji płynna formuła zamienia sie w elastyczny plaster.
Oczyszcza, usuwa zanieczyszczenia oraz odblokowuje pory, tym samym eliminując wągry i poprawiając wygląd skóry.
Cena: 22zł / 30ml
__________
Dermedic, Hydrain 2 - krem nawilżający
Tak, jak istotne jest regularne złuszczanie cery, tak równie ważne jest jej nawilżanie. Odkąd poznałam Hydrain 2 nie zmieniam kremu na żaden inny - doskonale nawilża, wzmacnia cerę, będąc przy tym niekomedogennym.

Skład: Aqua, Paraffinum Liquidum, Glycerin, Methylpropanediol, Butyrospermum Parkii Butter, Cyclopentasiloxane, Dimethiconol, Urea, PEG-100 Stearate, Glyceryl Stearate, Cetyl Alcohol, Stearic Acid, Tocopheryl Acetate, Triethanolamine, Acrylates /C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Xanthan Gum, DMDM Hydantoin, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone, EDTA, Parfum.
Cena: 44zł / 50g
Oprócz wyżej wymienionych kosmetyków dużą rolę w mojej codziennej pielęgnacji odgrywają maseczki - jestem ogromną fanką skoncentrowanego działania. Szczególnie wśród faworytów - których też przedstawię Wam jeszcze w tym miesiącu. Spośród setek produktów nadal szukam ideałów, bo jak wiadomo, cera lubi się przyzwyczajać do używanych produktów, zmniejszając ich dobroczynne działanie..
Tu, drogie Panie, pojawia się do Was pytanie - jak wygląda Wasze osobiste KWC z dziedziny niszcz pryszcz? Czy macie swoją tajną broń? Pochwalcie się w komentarzach! :)
29 komentarze | COMMENTS
Ta pasta z Ziaji mnie kusi <3
OdpowiedzUsuńaktualnie nie mam problemów z cerą ale i tak zamierzam wypróbować tą pastę z ziaji
OdpowiedzUsuńMój numer jeden to żel -krem przeciw niedoskonałościom od Yves Rocher. Działa lepiej niż obiecuje, stosuję go regularnie w okresach gdy skóra wygląda gorzej, 2-4 dni i jest już gładka, stonowana, bez śladów po przebytych przejściach trądzikowych.
OdpowiedzUsuńA cóż to za cudo? Proszę o więcej info! :)
UsuńTen komentarz został usunięty przez autora.
OdpowiedzUsuńMuszę spróbować tej pasty z Ziaji :)
OdpowiedzUsuńtrądziku nie mam, ale raz na jakiś czas pojawi się jakiś nieproszony gość :o i wtedy ratuje mnie żel punktowy z Avonu :) kusisz tym kremem z Dermedic :)
OdpowiedzUsuńUwielbiam go nader wszystko :)
UsuńZnam pastę i Dermedic, krem też lubiłam na początku, ale ostatecznie zachwyt minął, zwłaszcza po przeanalizowaniu składu.
OdpowiedzUsuńpatrzyłam na dermedic, bo ostatnio był w jakieś dobrej promocji, ale zobaczyłam parafinę i od razu odłożyłam, bo bardzo mnie zapycha.
OdpowiedzUsuńużywam za to pasy z ziai i ją bardzo lubię :)
na trądzik polecam maseczkę z naturalnej zielonej glinki
Mnie również - nie lubimy się z parafiną. Co jednak dziwne, w tym przypadku zupełnie mi ona nie przeszkadza i choć jest dość mocno komedogenna, ani razu przez cały okres stosowania nie ujawniła swoich wad :)
UsuńNa szczęście nie jestem posiadaczką takiej skóry :)
OdpowiedzUsuńByłam posiadaczką trądziku przez 11 lat i niestety ale u mnie żadne z wymienionych produktów się nie sprawdziły. Takie produkty działają na ala trądzik, czyli tzw. dwa pryszcze na krzyż :))) haha
OdpowiedzUsuńPastę z Ziaji znam i bardzo lubię :)
OdpowiedzUsuńmuszę pomyśleć nad zakupem tej ziaji :)
OdpowiedzUsuńWidzę tu ulubiony przeze mnie La Roche Posay i oczyszczające plastry w żelu z avonu :) niestety pasta z ziaji u mnie się nie sprawdza, bo po niej dostaję jeszcze większego wysypu niedoskonałości :/ mam wrażenie, że przez to, iż jest to tak mocny zdzierak, roznosi wszystko po mojej cerze :/ zdecydowanie lepiej sprawdzają się u mnie peelingi enzymatyczne ;))
OdpowiedzUsuńŚwietny post, skorzystam z twoich rad ;)
OdpowiedzUsuńSwojego czasu i ja zmagałam się z problemem cery trądzikowej, która już na szczęście pożegnałam na dobre. :) Polecam kosmetyki La Roche Posay. :)
OdpowiedzUsuńP.S. W wolnej chwili zapraszam do mnie na nowy post. :)
idealnej cery nie mam, ale wielkiego problemu z trądzikiem też nie, więc nie używam takich produktów :)
OdpowiedzUsuńNa szczęście nie mam problemu z trądzikiem :-)) Ufff!
OdpowiedzUsuńmnie na szczeście trądzik ominał, ale chłopaka brat ma problem. Chętnie polecę mu ten wpis ;-)
OdpowiedzUsuńSandicious
Pasta z ziaji jest genialna. :)
OdpowiedzUsuńMiałam jedynie pastę Ziaji i była ok, ale jednak mojej cerze nie do końca służą wszelkiego rodzaju drobinki :)
OdpowiedzUsuńU mnie pasta z Ziaji powodowala duze podraznienia.
OdpowiedzUsuńZnam i lubię pastę z Ziaji :) Kusisz tym kremem z Dermedic :))
OdpowiedzUsuńkoniecznie muszę spróbować tej pasty z ziaji :) ostatnio bardzo polubiłam tą firmę ;)
OdpowiedzUsuńMuszę poszukać tej pasty z ziaji. :-)
OdpowiedzUsuńjak często stosujesz pastę z ziaji ? bo ja mam peeling i jestem zadowolona, chciałam cos do tego, bo stosuję jeszcze codziennie żel alaclarin i są widoczne zmiany, ale chciałbym coś jeszcze.
OdpowiedzUsuńZazwyczaj ok. 2-3 razy w tygodniu :)
UsuńDziękuję za odwiedziny. Jestem szczerze zainteresowana tym, co macie do powiedzenia. Każdy komentarz czytam oraz staram się odpowiedzieć. Zostań ze mną dłużej, dodając do Obserwowanych! :)
Z ogromną chęcią odwiedzam Wasze blogi, których obserwowanie sprawia mi przyjemność. Nie mam nic przeciwko linkom do Waszych blogów, jednak to nie miejsce na nachalną reklamę. Szanujmy pracę innych.